پرسش های متداول

کاربر محترم در صورتی که پاسخ سوال خود را از بخش های تعیین شده در زیر پیدا نکردید می توانید سوالات خود را با واحد پشتیبانی در میان بگذارید. کارشناسان ما ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته پاسخگوی درخواست ها و سوالات شما هستند.

چگونه میتوانم در سایت عضو شوم؟

به منظور عضویت در سایت می بایست وارد بخش ثبت نام شوید. این بخش در صفحه اصلی سایت تعبیه شده است. با ورود به این بخش با ۴ نوع عضویت روبه رو خواهید شد که عبارت اند از عضویت رایگان، عضویت ویژه دانشجویان، عضویت ویژه دانلود و عضویت ویژه شرکتی. شما می توانید متناسب بانیاز خود هریک از عضویت ها را انتخاب نمایید و از ویژگی های هر پلن استفاده بهینه نمایید.

عضویت رایگان چه ویژگی ها و چه محدودیت هایی دارد؟

همان گونه که در توضیحات این عضویت نیز به اختصار قید شده، در عضویت رایگان کاربر تنها امکان ثبت سفارش از طریق حساب کاربری دارد. این بدان معناست که قابلیت مکاتبه و ارسال تیکت به بخش پشتیبانی برای کاربر فراهم می شود و کاربر علاوه بر ثبت سفارش شخصی و یا شرکتی قادر خواهد بود وضعیت سفارش خود را پیگیری نماید. همچنین می تواند با ثبت درخواست همکاری با بانک جامع اطلاعات جی ای اس ایران اقدام به دریافت پروژه و کسب درآمد نماید. شایان ذکر است که تخصیص پروژه منوط به تایید رزومه شما از سوی سایت بوده که می توانید با مراجعه به بخش فرصت های شغلی و درخواست همکاری اطلاعات بیشتر را کسب نمایید.

محدودیت های اشتراک چگونه است؟ و پس از اتمام محدودیت چه اتفاقی رخ می دهد؟

محدودیت اشتراک به معنای محدودیت در قابلیت استفاده است. این محدودیت شامل ۴ بخش می باشد. که عبارتند از:

۱- محدودیت در زمان استفاده که برای اشتراک های ویژه دانشجویی محدودیت زمانی ۱ ماه، در اشتراک ویژه دانلود ۱ هفته و در اشتراک ویژه شرکتی نیز ۱ ماه می باشد. پس از اتمام این زمان، اشتراک کاربر به صورت خودکار به عضویت رایگان تغییر وضعیت خواهد داد.

۲- محدودیت در تعداد دانلود، کاربران بر اساس تعداد دانلود در نظر گرفته شده برای هر اشتراک تنها امکان دانلود محدودی از محتوا را دارند و پس از هر دانلود از تعداد اختصاص یافته به آن ها کاسته خواهد شد.

۳- محدودیت دسترسی به کتابخانه جامع موقعیت مکانی، امکان دانلود محتویات موجود در کتابخانه برای کاربران میسر خواهد شد. لذا کاربران قادر به دریافت مقالات و انواع داده های این بخش خواهند بود.

۴- محدودیت دسترسی به تصاویر ماهواره ای، کاربر با ورود به بخش تصاویر ماهواره ای امکان دریافت انواع تصاویر ماهواره ای خام و پردازش شده را خواهد داشت و به سادگی یک کلیک میتواند به تمامی محتویات دانلودی این بخش دسترسی داشته باشد. همچنین کاربران دارای اشتراک (به غیر از اشتراک رایگان) امکان دانلود نقشه ها و داده ها را نیز خواهند داشت.

*** توجه: کاربران دارای اشتراک (رایگان، ویژه دانشجویی، ویژه دانلود و شرکتی) قادر به دانلود از بخش محصولات نبوده و برای بخش محصولات می بایست هزینه هر محصول به صورت مجزا پرداخت شود.

اطلاعات ثبت نامی شامل چه اطلاعاتی می شود؟ و آیا بعدا می توانم اطلاعات را ویرایش کنم؟

این اطلاعات شامل نام کاربری، نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، تصویر شخصی و گذرواژه می باشد.

لازم به ذکر است که نام کاربری حتما می بایست با حروف انگلیسی نوشته شود و شما مجاز به وارد کردن نام های کاربری به صورت فارسی نمی باشید.

انتخاب تصویر شخصی برای پروفایل اختیاری بوده و کاربر می تواند آن را نادیده بگیرد اما پیشنهاد ما به بارگذاری تصویر شخصی برای پروفایل کاربری می باشد.

کاربر پس از ثبت نام، با ورود به حساب کاربری از بخش پروفایل قادر به تغییر اطلاعاتی که  حین ثبت نام وارد نموده، خواهد بود.

چگونه می توانم اشتراک خود را ارتقاء دهم؟

به منظور ارتقاء اشتراک تنها کافی است وارد حساب کاربری خود شده و از بخش حساب کاربری،اشتراک ها را انتخاب نمایید. سپس پلن انتخابی جدید را انتخاب نموده و پس از زدن دکمه ثبت نام اقدام به پرداخت هزینه اشتراک جدید نمایید. خواهید دید که حساب کاربری شما به صورت خودکار ارتقاء خواهد یافت.

رمز عبور خود را فراموش کرده ام چه کاری باید انجام دهم؟

شما می توانید از طریق بخش بازیابی گذرواژه و وارد کردن ایمیل و یا نام کاربری خود در حین ثبت نام اقدام به بازیابی گذرواژه خود نمایید. در صورتی که ایمیل خود را نیز فراموش نموده اید می بایست مجددا ثبت نام نمایید (اشتراک رایگان) سپس با درج تیکت به بخش پشتیبانی درخواست بازگردانی اطلاعات را از کارشناسان مربوطه نمایید. لازم به ذکر است  کارشناسان درصورت تایید هویت اقدام به بازیابی اطلاعات شما خواهند نمود و یا درصورتی که حساب قبلی شما دارای اشتراک بوده، آن اشتراک را برای حساب جدید منظور خواهند نمود.

تفاوت اشتراک ویژه دانشجویی با شرکتی در چیست؟

این تفاوت در تعداد دانلود و نیز محدودیت زمانی می باشد و سطح دسترسی برای هر کدام یکسان است.

آیا فقط دانشجویان و شرکت ها می توانند از اشتراک ها استفاده نمایند؟

خیر، استفاده از امکانات و خدمات سایت برای عموم آزاد است و هیچگونه محدودیتی برای دسترسی وجود ندارد. منظور از اشتراک ویژه دانشجویان و شرکتی بر مبنای نوع نیاز تنظیم شده است و افراد می توانند هر نوع اشتراک را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایند. طبیعتا شرکت ها نیازمند دانلود بیشتر در بازه زمانی بیشتری هستند و در مقابل دانشجویان دانلود محدودتری را نیاز دارند. لازم به ذکر است برای افرادی که نیاز به دانلود زیاد در بازه زمانی کم دارند اشتراک ویژه دانلودی نیز برای کاهش هزینه آنان در نظر گرفته شده است.

ثبت سفارش چگونه امکان پذیر است؟

ثبت سفارش تنها از طریق ثبت نام و با استفاده از حساب کاربری امکان پذیر است. لذا کاربران برای ثبت سفارش ابتدا می بایست ثبت نام نمایند (در صورتی که فقط قصد ثبت سفارش را دارند تنها کافی است از اشتراک رایگان استفاده نمایند) سپس با ورود به حساب کاربری وارد بخش پشتیبانی شده و اقدام به ارسال تیکت به دپارتمان های مختلف نمایند (پس از ورود به بخش ارسال تیکت می بایست از بخش دپارتمان ها، واحد ثبت و پیگیری سفارش را انتخاب نمایند) و خواسته و سفارش خود را در تیکت مربوطه شرح دهند.

کارشناسان بخش سفارشات تیکت شما را دریافت و موارد را از طریق پاسخ به همان تیکت ارسالی از سوی شما دنبال خواهند کرد.

سفارش خود را ثبت نموده ام چطور آن را پیگیری نمایم؟

پس از ثبت سفارش کارشناسان آن را بررسی نموده و درصورت تایید سفارش، شما را از طریق تیکتی که هنگام ثبت سفارش باز نموده اید آگاه خواهند ساخت. شما می توانید با مراجعه به حساب کاربری از بخش پشتیبانی تیکت های ارسالی پیشین خود را پیگیری نمایید.

مراحل تایید سفارش و نیز فرآیند اجرای پروژه ها چگونه است؟

تایید سفارش تنها از طریق کارشناسان مربوطه و بر مبنای نوع پروژه و نیز درصورت پذیرش کادر اجرایی توانمند صورت می پذیرد و در صورتی که مجری توانمندی برای اجرای پروژه اعلام آمادگی نکند پروژه و سفارش شما در حالت انتظار باقی خواهد ماند و اگر با گذشت ۴۸ ساعت کادر مجربی برای اجرای پروژه اعلام آمادگی نکند پروژه کنارگذاشته خواهد شد و نتیجه از طریق تیکت به اطلاع شما خواهد رسید.

در بانک جامع اطلاعاتی جی ای اس، فرآیند اجرای پروژه به صورت سیستماتیک بوده و اجرای پروژه شامل مراحل زیر می باشد.

۱- ثبت سفارش

۲- بررسی توسط کارشناس

۳- تعیین مجری توانمند

۴- انجام پروژه

۵- ارزیابی پروژه انجام شده توسط تیم ارزیابی

۶- تحویل پروژه

۷- پشتیبانی

پس از تایید سفارش توسط کارشناس چطور می توانم از روند اجرایی پروژه آگاه شوم؟

پس از تایید سفارش از سوی کارشناس واحد ثبت و پیگیری سفارش، برای شما یک شماره سفارش از طریق تیکت (درپاسخ به تیکت ثبت سفارش شما) ارسال خواهد شد که با ورود به حساب کاربری بخش جدیدی به نام رهگیری سفارش را مشاهده خواهید نمود. در این بخش می بایست شماره سفارش و آدرس ایمیلی که با آن ثبت سفارش کرده اید را در کادر مربوطه وارد و با فشردن کلید رهگیری، سفارشی که به شما اختصاص داده شده را ملاحظه نمایید.

*** در جدول نمایش داده شده با کلیک بر روی عنوان سفارش خود می توانید تمامی جزئیات سفارش خود را مشاهده نمایید. این جزئیات عبارتند از:

۱- تاریخ دریافت و اتمام پروژه

۲- هزینه انجام سفارش و پرداخت آن

۳- اسامی کارشناسان و مجریان فعال در پروژه شما

۴- مراحل اجرای پروژه ها

۵- وضعیت و میزان پیشرفت پروژه شما

۶- امتیازات و توانمندی های مجریان پروژه

علاوه بر موارد یاد شده شما قادر خواهید بود تا وضعیت پروژه خود را نیز با دیگران به اشتراک بگذارید و دیگران را از روند اجرایی پروژه آگاه سازید.

چه زمانی می بایست هزینه پروژه واریز شود؟

هزینه پروژه پس از تایید کارشناس ثبت و پیگیری سفارش و تخصیص شماره سفارش می بایست پرداخت شود.

*** لازم به ذکر است تاریخ اتمام پروژه که در صفحه جزئیات پروژه نمایش داده می شود از همان تاریخ تخصیص شماره سفارش بوده و درصورتی که کاربر در پرداخت هزینه تاخیر نماید، زمان تاخیر به زمان اتمام پروژه افزوده خواهد شد.

درصورتی که مجری در تحویل پروژه تعلل کند چه اتفاقی می افتد؟

مجری موظف است تا پروژه را متناسب با زمان تعیین شده تحویل دهد و درصورتی که تحویل پروژه در بازه زمانی مقرر انجام نگیرد علاوه بر درج امتیاز منفی برای آن، به ازای هر ۲۴ ساعت تاخیر ۵ درصد از کل مبلغ سفارش به عنوان جریمه به شخص سفارش دهنده بازگردانده خواهد شد. مبلغ جریمه به صورت تصاعدی نیز افزایش خواهد یافت.

تحویل پروژه چگونه است؟

تحویل پروژه تنها از طریق ارسال به آدرس ایمیل سفارش دهنده انجام  و توسط ارسال تیکت مشتری آگاه خواهد شد.

آیا دیتاها و اطلاعات جی ای اس پروژه نیز ارسال می شود؟

خیر این اطلاعات تنها با پرداخت هزینه مجزا که شامل ۵۰ درصد از کل مبلغ سفارش است تحویل کابر خواهد شد. درغیر این صورت تمامی فایل ها با فرمت های رایج برای کاربران ارسال می شود.

آیا سفارش من محفوظ است؟

سفارش کاربر کاملا محفوظ بوده و هرگز در دسترس عموم قرار نمیگیرد و تنها در حالتی منتشر خواهد شد که کاربر اجازه انتشار آن را به صورت محصول دهد.

انتشار به صورت محصول بدان معناست که کاربر می تواند در نقش فروشنده ظاهر شده و سفارش خود را به صورت محصول به فروش بگذارد در واقع این موضوع باعث خواهد شد تا کاربر بتواند هزینه سفارش خود را نیز پس از بهره برداری از سفارش تامین کند.

*** هزینه انتشار به صورت محصول پس از اجازه کاربر توسط واحد مالی و فروش تعیین می شود.

مدت زمان پشتیبانی از هر سفارش چقدر است؟

مدت زمان پشتیبانی رایگان از هر سفارش حداکثر یک هفته بوده و پس از آن کاربر می بایست هزینه مربوطه را پرداخت نماید این هزینه شامل ۵ درصد از کل مبلغ سفارش است.

*** پشتیبانی محصول تنها شامل ویرایش و تصحیحات احتمالی می باشد.

*** درصورتی که کاربر درخواست تهیه نقشه جدید را دارد می بایست هزینه آن را به صورت مجزا پرداخت نماید.

آیا میتوانم با مجریان پروژه ام مستقیم در تماس باشم؟

ارتباط با مجری و مجریان پروژه تنها از طریق ارسال تیکت به واحد پشتیبانی ممکن خواهد بود. لذا برای برقراری ارتباط با مجریان پروژه خود اقدام به ثبت تیکت نمایید.

وضعیت و میزان پیشرفت پروژه چگونه است؟

انجام پروژه در بانک جامع اطلاعات جی ای اس شامل ۵ مرحله می باشد که عبارتند از:

 • بررسی توسط کارشناس: این بررسی پس از ثبت تیکت سفارش انجام خواهد شد. کارشناسان ما پس از بررسی تیکت ارسالی شما در صورتی که موضوع در حیطه فعالیت ما باشد پروژه شما وارد مرحله تخصیص مجری خواهد شد.
 • تعیین مجری توانمند متناسب با موضوع پروژه: کارشناسان ما متناسب با موضوع شما مناسب ترین تیم اجرایی را به پروژه شما تخصیص خواهند داد تا پروژه شما با نهایت دقت و استاندارد انجام شود.
 • واریز وجه توسط مشتری جهت اجرای پروژه: پس از مراحل اول و دوم، درخواست دهنده سفارش (مشتری) می بایست تمام هزینه پروژه را پرداخت نماید. هزینه ارسالی شما در حساب مرکزی بانک جامع اطلاعاتی جی ای اس محفوظ خواهد ماند و درصورت تایید نهایی پروژه به حساب مجری واریز خواهد شد.
 • انجام پروژه: پس از پرداخت هزینه مجری یا مجریان متناسب با زمان تعیین شده پروژه شما را اجرا خواهند نمود.
 • ارزیابی پروژه توسط تیم ارزیاب: پس از اتمام پروژه توسط مجریان، پروژه مستقیما تحویل شما نخواهد شد و می بایست پروژه توسط تیم ارزیابی ما نیز تایید شود. این موضوع به خروجی با کیفیت و دقیق پروژه شما کمک شایانی خواهد نمود.

امتیاز مجریان بیانگر چیست و چگونه تعیین می شود؟

مجریان بر مبنای همکاری های متعددی که با بانک جامع اطلاعات جی ای اس داشته اند و متناسب با توانمندی هایشان امتیاز های متعددی دریافت می کنند که نشان دهنده توانایی های هر تیم اجرایی می باشد.

تیم مدیریتی بانک جامع اطلاعات جی ای اس به منظور فراهم ساختن بستر مناسب برای اشتغال زایی پایدار بخش های مختلفی را برای همکاری شما عزیزان تدارک دیده است که متناسب با توانمندی و علاقه خود می توانید در هر یک از بخش ها اقدام به همکاری و کسب درآمد نمایید.

همکاری به عنوان مجری پروژه

شرایط عمومی

 • متعهد و مسئولیت پذیر باشد.
 • علاقمند به یادگیری و آموختن پایدار باشد.
 • خلاق و ایده پرداز باشد.

شرایط اختصاصی

 • * رزومه مرتبط با فعالیت های جی ای اس داشته باشد.
 • * دارای نمونه کار باشد.
 • * از جدید ترین متدها و استاندارد های روز جهانی آگاهی کافی داشته باشد.
 • * دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد و یا دکتری باشد.

ثبت درخواست همکاری

همکاری در نویسندگی

شرایط عمومی

 • متعهد و مسئولیت پذیر باشد.
 • علاقمند به یادگیری و آموختن پایدار باشد.
 • خلاق و ایده پرداز باشد.

شرایط اختصاصی

 • * تسلط بر چگونگی جستوجوی مطالب در اینترنت
 • * زبان انگلیسی متوسط تا عالی
 • * آشنا با مباحث تخصصی در رشته خود و متناسب با فعالیت های سایت
 • * علاقمند به نویسندگی و دقت در تایپ مطالب
 • * توانمند و آشنا به اصول نگارشی
 • * آشنایی کافی با فتوشاپ و کورل برای رفع نیازهای تهیه و ارسال مطالب

ثبت درخواست همکاری

همکاری به عنوان توسعه دهنده شبکه های اجتماعی

شرایط عمومی

 • متعهد و مسئولیت پذیر باشد.
 • علاقمند به یادگیری و آموختن پایدار باشد.
 • خلاق و ایده پرداز باشد.

شرایط اختصاصی

 • * آشنا با شبکه های اجتماعی و پیام رسان از قبیل
  گوگل پلاس
  فیسبوک
  اینستاگرام
  تلگرام
 • * آشنا به شبکه های اشتراک گذاری ویدیو از قبیل
  یوتیوب
  آپارات
 • * آشنایی کافی با فتوشاپ و کورل برای رفع نیاز ویرایش تصاویر
 • * تسلط متوسط به زبان انگلیسی

ثبت درخواست همکاری

همکاری مستقل و شخصی

این نوع همکاری تنها در چهارچوب راه اندازی فروشگاه شخصی میسر است. لطفا راهنمای راه اندازی فروشگاه شخصی را مطالعه نمایید.

راهنمای راه اندازی فروشگاه شخصی

همکاری در کتابخانه موقعیت مکانی

شرایط عمومی

 • متعهد و مسئولیت پذیر باشد.
 • علاقمند به یادگیری و آموختن پایدار باشد.
 • خلاق و ایده پرداز باشد.

شرایط اختصاصی

 • * تسلط بر چگونگی جستوجو در موتورهای جستجوگر
 • * شناخت کافی منابع و وب سایت های منتشر کننده مقالات و آثار پژوهشی
 • * آشنا با سیستم های مختصات
 • * آشنا با اصول خلاصه نویسی و یاداشت برداری
 • * آشنایی مقدماتی با نرم افزار جی ای اس
 • * زبان انگلیسی متوسط تا عالی

ثبت درخواست همکاری

سایر موارد

در صورتی که شما دارای توانمندی هستید که در بخش های بالا درج نشده است و این توانمندی می تواند برای تیم مدیریتی ما جالب توجه باشد میتوانید اقدام به تکمیل فرم همکاری نموده و ما را از توانمندی های خود آگاه سازید.

ثبت درخواست همکاری

1- راهنمای جامع درج محصول در بانک جامع اطلاعاتی جی ای اس را به دقت مطالعه نمایید.
3- فایل قرارداد را دانلود کرده پس از مطالعه دقیق متن قرارداد، تکمیل آن و امضای تمام صفحات، نسخه اسکن شده از تمام صفحات را آماده کنید.
(توجه: از درج امضای دیجیتال پرهیز کرده و صرفا صفحات قرارداد را به صورت دستی تکمیل و اسکن نمایید)
4- اطلاعات درخواستی در فرم ها را تکمیل کرده و فایل های آماده شده در مرحله 2 و 3 را در یک فایل فشرده با فرمت ZIP قرارداده و با استفاده از فرم آپلود مدارک، فایل آماده شده را در سایت آپلود نمایید.
2- اسکن پشت و روی کارت ملی خود را (فروشنده) آماده کنید.
برای تایید حساب کاربری خود مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:
1- اطلاعات پرداخت وارد شده در فرم برای تسویه حساب های بعدی شما استفاده خواهد شد.
3- اسکن کارت ملی می باید کاملا خوانا، رنگی و به صورت پشت و رو باشد.
4- صفحات قرارداد می باید کاملا خوانا و بدون خط خوردگی تکمیل شده و با کیفیت مناسب (قابل چاپ) اسکن شوند.
2- تطابق کامل مشخصات دارنده حساب بانکی با مشخصات هویتی فروشنده که در قرارداد درج شده است کاملا ضروری است.
لطفا پیش از ارسال فرم به موارد زیر توجه فرمایید:
1- راهنمای جامع درج محصول در بانک جامع اطلاعاتی جی ای اس را به دقت مطالعه نمایید.
3- فایل قرارداد را دانلود کرده پس از مطالعه دقیق متن قرارداد، تکمیل آن و امضای تمام صفحات، نسخه اسکن شده از تمام صفحات را آماده کنید.
(توجه: از درج امضای دیجیتال پرهیز کرده و صرفا صفحات قرارداد را به صورت دستی تکمیل و اسکن نمایید)
4- اطلاعات درخواستی در فرم ها را تکمیل کرده و فایل های آماده شده در مرحله 2 و 3 را در یک فایل فشرده با فرمت ZIP قرارداده و با استفاده از فرم آپلود مدارک، فایل آماده شده را در سایت آپلود نمایید.
2- اسکن پشت و روی کارت ملی خود را (فروشنده) آماده کنید.
برای تایید حساب کاربری خود مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:
1- راهنمای جامع درج محصول در بانک جامع اطلاعاتی جی ای اس را به دقت مطالعه نمایید.
3- فایل قرارداد را دانلود کرده پس از مطالعه دقیق متن قرارداد، تکمیل آن و امضای تمام صفحات، نسخه اسکن شده از تمام صفحات را آماده کنید.
(توجه: از درج امضای دیجیتال پرهیز کرده و صرفا صفحات قرارداد را به صورت دستی تکمیل و اسکن نمایید)
4- اطلاعات درخواستی در فرم ها را تکمیل کرده و فایل های آماده شده در مرحله 2 و 3 را در یک فایل فشرده با فرمت ZIP قرارداده و با استفاده از فرم آپلود مدارک، فایل آماده شده را در سایت آپلود نمایید.
2- اسکن پشت و روی کارت ملی خود را (فروشنده) آماده کنید.
برای تایید حساب کاربری خود مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید: